Slovakkia valitsus võttis vastu seadusemuudatuse, mis takistab islamil aastakümneid saamast ametlikuks religiooniks.

Seadusemuudatuse taga on Slovakkia Rahvuspartei (SNS) ning  muudatuse kohaselt peab religioonil olema vähemalt 50 000 järgijat, enne kui see riiklikuks religiooniks kuulutatakse ja seda rahaliselt toetatakse, edastab The Independent.

Rahvastikustatistika kohaselt elab 5,4 miljoni elanikuga Slovakkias umbes 2000 moslemit ning seal ei ole ametlikke mošeesid.

SNSi teatel aitab uus seadus ära hoida ka ebasobivate ja naljana mõeldud religioonide ja kirikute ametlikku registreerimist, näiteks Lendava spagetikoletise kirikut, millel on maailmas palju toetajaid.

«Islamiseerumine saab alguse toidust, näiteks kebabist ja pealinnas Bratislavas on juba märke näha. Peame vaatama ette, et mis võib ees oodata 5 – 10 aasta pärast. Teeme kõik, et Slovakkiasse ei ehitataks ühtegi mošeed,» teatas SNSi juht Andrej Danko.

Slovakkia peaminister Robert Fico teatas selle aasta mais, et islamil ei ole Slovakkias kohta.

«Poliitikud peavad avalikult ja ausalt rääkima riiki ja kodanikke ohustavast. Me ei soovi, et meie identiteeti hakkaksid ohustama kümned tuhanded moslemid ja me ei soovi islamiseerumist,» teatas Fico.

Üle 62 protsendi Slovakkia elanikest on katoliiklased, teiste religioonide esindajaid on vähem.

Slovakkia on keeldunud praeguses põgemikekriisis põgenikke vastu võtmast. Juulis sai Slovakkia valitsus võidu Euroopa Liidu üle, keeldudes Türgis põgenikelaagrites olevate põgenike lubamisest riiki.

 

Allikas: Postimees.ee

Teised loevad

Täna 20.06.2017 kaitses doktorant Helen Geršman Tallinna Ülikoolis oma doktoritöö  teemal "Teekond juhtivterroristist džihaadi eestkõnelejaks. Usāma ibn Lādini sõnumite retooriline analüüs" ("From Terrorist Leader to Voice of Ǧihād. A Rhetorical Analysis of Usāma ibn Lādin's Messages") 

 • 19.04.17. orientalistika seminaris Peeter Espak ja Andreas Johandi Liibanoni minevikust ja tänapäevast

  ORIENTALISTIKA SEMINAR   Kolmapäeval, 19. aprillil 2017, kell 18:15 Ülikooli 18-228   Peeter Espak (TÜ võrdleva usuteaduse vanemteadur) ja Andreas Johandi (TÜ usuteaduse doktorant)

 • ISIS – islamistide minevikufetiš

  Tavaline pühendunud moslem saab aru, et  tema religioon käsib seda, mis hea, ilus ja halastav ning keelab kõik kurja, inetu ja õela. 

 • Euroislamist 10 aastat tagasi. Täna veelgi aktuaalsem!

  Islamiuurija Üllar Petersoni aastatetagune hinnang toonasele olukorrale ning ennustused tulevikuks. Kas täna on midagi muutunud ja kas stsenaariumid rakendusid? Toona meile kõrvalise ja kauge teemana tundunu on nüüd iga päevaga aina lähemale tulnud ja enam ei räägi sellest vaid üksikud huvilised vaid see on oluliselt laiema põhjaga diskussioon ühiskonnas. 

 • Vladimir Sazonov: ISIS - kas Saddam Husseini režiimi produkt?

  Viimasel ajal on palju räägitud põhjustest, miks ISIS tekkis Lähis-Ida maastikule. Põhjusi on nimetatud mitmeid. Nende põhjuste seas võib loetleda kasvõi USA invasiooni Iraaki, Al-Qaeda tegevust Iraagi pinnal, Iraagi sisemisi arenguid ja pingeid (sh etnilisi ja usulisi konflikte), kuid ka mitmeid muid sise- ja välisfaktoreid jne. Nende kõikide tegurite üheks kõige hapumaks viljaks oli ISIS-e teke.  

 • Eesti peaimaam «Radaris»: Kui inimesed tahavad valida kellegi teise, siis lahkun rõõmuga

  Eesti moslemi kogukonnas käärib korralikult. Kuigi islamiusu teema on maailmas pingetest nagunii laetud, siis Eesti moslemid tekitavad neid endale juurde. «Radar» rääkis loo Eesti moslemite juhtide võimuvõitlusest ja mis on selle tagajärjed.

 • Taanis avati feministlik mošee

  Skandinaavia esimesele naiste juhitud mošeele aluse pannud imaam on pahandanud konservatiive oma vaadetega abielust, kuid leidub ka neid, kelle sõnul ei ole tema projekt siiski piisavalt progressiivne, vahendab The Local.

 • Seksiorjus on islami ametlik traditsioon prohvet Muhammedi eeskujul (ajaloolase kommentaaridega)

  Pildil on rõõmsameelne Walesis (UK) tegutsev imaam Ali Hammuda, kes õpetab muu hulgas ka seda, et islami usk lubab pidada naisi seksiorjadena.

 • Peeter Espak: Kas islam ja kristlus mahuvad koos Euroopasse ära?

  „Kui Euroopa tsivilisatsioon ei suuda leida üles vahepeal justkui kaduma läinud uhkust enda juurte ja saavutuste vastu, pole lootust, et keegi teine seda tsivilisatsiooni austab ja tõsiselt võtab," kirjutab Tartu ülikooli usuteaduskonna võrdleva usundiloo vanemteadur Peeter Espak Õpetajate Lehes.